-

خواص درمانی شگفت انگیز روغن هسته انگور:

از مهم ترین خواص انگور به طور کلی، شفابخشی بی نظیر به پوست صورت است. اسید لینولئیک موجود در آن، برای بازسازی پوست لازم است و تاثیر نرم کننده ای روی پوست و مو دارد. همچنین این روغن می تواند به عنوان منقبض کننده و تقویت کننده پوست مورد استفاده مفید قرار بگیرد. گفتنی است روغن مورد بحث، سرشار از آنتی اکسیدان است که روند پیری پوست را بسیار کند می کند.

یکی از معضلات افراد دنیای ما که غرق در خواب ناکافی، تغذیه غیر اصولی و اضطراب هستند، سیاهی دور چشم است. جالب است بدانید که روغن هسته انگور سیاهی دور چشم را به صورت چشمگیری کاهش می دهد.

این روغن معجزه گر مو خوانده شده، ماده مغذی موجود در آن به رشد مو کمک می کند. این فرآورده تقویت کننده ریشه مو بوده و با شوره سر مقابله می کند.

خاصیت آنتی اکسیدانی آن با رادیکال های آزاد مضر موجود در بدن مقابله می کند.

روغن هسته انگور کلسترول مضر (ال دی ال) را کاهش و کلسترول مفید (اچ دی ال) را افزایش می دهد.

تحقیقات و بررسی های متعدد، نشان داده است که این روغن از گسترش سلول های سرطانی در ریه، روده، پروستات و معده جلوگیری می کند.

این روغن هیچ نوع واکنش حساسیت زایی ایجاد نکرده و می تواند به عنوان مرطوب کننده به ویژه برای پوست های حساس مفید واقع گردد.

کاهش ورم پس از عمل های جراحی، خاصیت ضد التهابی، بازسازی رگ ها و مویرگ های شکسته یا آسیب دیده، خاصیت آنتی اکسیدانی و… از دیگر خواص منحصر به فرد و جذاب روغن هسته انگور می باشد.

:: موضوعات مرتبط :
تاريخ : شنبه 22 ارديبهشت 1397 | 16:35 | نویسنده : مادر عسل |